گزارش روزانه تالار و پیش بینی بازار چهارشنبه
نویسنده: کارگزاری اردیبهشت ایرانیان تعداد بازدید: 343 تعداد نظرات ارسالی: 2

گزارش روزانه تالار و پیش بینی بازار چهارشنبه

در حالیکه انتظار می رفت با اتمام موعد پرداخت وجه برای فروشندگان سهام، شاهد کاهش فشار فروش و بهبود نسبی قیمتها و شاخصها در بازار باشیم و اوضاع قدری بهتر شود ولی متأسفانه همچنان شاهد برتری نسبی طرف عرضه و عقب نشینی خریداران در بازار هستیم امری که به منفی گرایی و افت بیش از 3666 واحدی شاخص کل منتهی شد و دماسنج بازار را به رنگ سرخ در آورد. این در حالیست که با افزایش نرخ ارزها در بازار و عبور بهای دلار از سطوح 16 هزار تومانی، بزوذی نرخ ارز نیمایی نیز بالا خواهد رفت و تولیدکنندگان قادر به افزایش نرخ فروش محصولات خود در بورس کالا و سایر بازارها خواهند بود. امری که میتوانند به افزایش سودآوری و در نتیجه رشد بیشتر قیمت سهام دارای فاند قوی بنیادی بیانجامد و اثرات مثبت نیکویی بر سهامداران این شرکتها در پی داشته باشد.

لذا بنظر می رسد شرکتهایی که رابطه مستقیم و معناداری با نفت ندارند، آسیب پذیری زیادی از کاهش شدید اخیر بهای نفت نخواهند داشت ولی نمادهای پالایشگاهی همچنان تحت فشار خواهند بود و افت سودآوری را در ماههای آتی تجربه خواهند کرد.

در بازار امروز برخی از سهام اصلی گروههای شیمیایی و بانکی ما مثبت بودند و برخی منفی شدند. عمده سهام اصلی گروه فلزات اساسی با کاهش مواجه شدند ولی سهام اصلی گروه محصولات غذایی با افزایش قیمت خوبی مواجه گشتند.

 

کارنامه بازار امروز: نماگر بازار امروز با 3644 واحد افت در کانال 502 هزاری به کار خود پایان داد. بازار امروز نیز در دو راهی رشد نرخ ارز و افت قیمت های جهانی کامودیتی قرار داشت و رفتاری نوسانی در اکثر گروه ها شاهد بودیم. نمادهایی چون #پارس، #وبملت، #شبندر و #رمپنا از نمادهای منفی اثرگذار بر روند شاخص بودند در حالیکه   #اخابر، #همراه و #پاکشو ، بیشترین نقش مثبت را بر شاخص کل ایفا کردند .  ارزش معاملات بورس بیش از 3900 میلیاردتومان و فرابورس در حدود 2000 میلیاردتومان بود. خالص ارزش معاملات خرد 98/12/27 (بورس و فرابورس) نیز افزون بر  4553 میلیارد تومان بود که نسبت به روز معاملاتی قبل با افت 21 درصدی همراه بود.